Prsty na nohou
Zdroj: Profimedia
Šmik sem, šmik tam

NEPOCHOPITELNÉ: Lidé si nechávají zkracovat prsty na nohou! Má to dost šílený důvod

Stalo se vám, že byste se podívali na své prsty na nohou a řekli si, že potřebují zkrátit? Ne? Mnozí lidé si tohle skutečně řeknou a zákrok podstoupí. A má to jeden důvod, který mnozí další nechápou.

Prsty na nohou jsou po estetické stránce pro mnoho lidí opravdu důležité. Zvláště ženy potřebují mít v létě dokonalou pedikúru, když své prstíky vystavují na odiv v otevřených pantoflíčkách, žabkách či lodičkách. Jenže nejen upravené nehty dělají nohy krásné. I samotné prsty a jejich struktura nedá kdekomu spát.

Patříte mezi ty, kterým se nelíbí jejich prsty? Velmi častou kosmetickou nedokonalostí bývá třeba delší ukazováček než palec. To pak způsobí, že prsty působí celkově dost nesourodě a na pohled pro někoho možná i nevábně. A z toho opravdu někteří jedinci mají komplexy. Pak se právě uchylují k chirurgickému zákroku, kdy jim odborník prst zkrátí a zarovná s ostatními.

Lékař nejprve uřízne první článek ukazováčku. Pak odstraní přebytečnou délku prstu a poté našije zpět vrchní část tak, aby po zahojení nebylo znát, že se do prstu takhle hrubě zasahovalo. Rekonvalescence prý trvá několik týdnů a je vyřešeno. Přesto lékaři lidem říkají, že delší ukazováček není vůbec nic špatného a neobvyklého, takže je tento zákrok spíše zbytečný... Co by, šli byste do toho?

Autor: bin

Diskuze