Noční můry
Zdroj: Thinkstockphotos
Parádní nápad

Nemůžete usnout? Díky tomuhle triku budete spát do 16 minut! Zkuste to a uvidíte

Často se vám stává, že nemůžete usnout? Počítání oveček nepomáhá? Vy se jen celou noc převalujete ze strany na stranu a pak jste jen nervózní, že už vám za chvíli zazvoní budík a vy jste ještě nenaspali ani minutu? Možná vám pomůže tenhle trik!

Počítejte ovce, připravte si horkou lázeň, vypijte sklenici teplého mléka, pijte meduňkový čaj, vyvětrejte si pokoj před spaním, vypijte sklenku vína, noste do postele ponožky… a výčet by mohl pokračovat. Většinu z těchto rad jste si na internetu jistě přečetli už mnohokrát a mnoho jste jich určitě i zkusili. Vše ale bez výsledků!

Internet je plný rad, jak rychle usnout a jak zlepšit kvalitu spánku. Ne všechny ale fungují anebo jen nefungují právě na vás. Pak byste možná byli rádi, kdyby se našel nějaký opravdu osvědčený trik, díky kterému konečně usnete.

Možná vám pomůže zrovna tohle: Udělejte si seznam. Sepište si všechny úkoly, které jste ještě neudělali a máte je v plánu. Dr. Michael Scullin a jeho tým na Baylorské univerzitě v Texasu studovali 57 dospělých ve věku 19-30 let a rozdělili je do dvou skupin, které spaly v laboratoři.

Každá skupina dostala zadání sepsat úkoly. První psali o věcech, které již dokončili, zatímco druzí napsali seznam úkolů, které ještě musí udělat. Vědci zjistili, že ti, kteří se nacházejí ve druhé skupině, usnuli za 16 minut a tedy před druhou skupinou.

V časopise Experimentální psychologie vědci řekli, že znepokojující úkoly, které ještě máme splnit, významně přispívají k potížím při usínání. Dodali: "Účastníci napsali svůj seznam úkolů, které mají splnit a pak rychleji usnuli, než ti, kteří psali o dokončených aktivitách."

Autor: mk

Diskuze