Dirky v uchu - 1
Zdroj: Twitter
Zajímavé

Někteří lidé se rodí s drobnými otvory nad ušima: Biolog řekl, co to znamená

12. 3. 2018

Malé procento lidí se narodilo s podivnými dírkami nad ušima. Ne, toto nemá nic společného s piercingem. Jde o zvláštní vzácnou vrozenou vadu.

Velmi malé procento lidí se narodilo s drobnými a stěží viditelnými otvory nad ušima. Jde opravdu jen o malý segment populace, která se narodila s něčím takovým - je to nazýváno "suprauricular sinus".

Ve Velké Británii je tento otvor viditelný přibližně u jednoho procenta lidí . V USA je četnost nižší a v Asii a částech Afriky zase vyšší. Tam může být tímto otvorem nad ušima postiženo přibližně čtyři až deset procent lidí.

Jednoduše řečeno, jde o malformace - uzly, zářezy nebo dírky, které se vyskytují všude kolem vnějšího ucha - konkrétně tam, kde se setkává tvář s ušní chrupavkou.

Suprauricular sinus je dědičná vrozená vada, kterou poprvé zdokumentoval vědec Van Heusinger v roce 1864. Obvykle se dírky objevují jen na jedné straně, ale až na 50 % lidí je má na obou stranách. Evoluční biolog Neil Shubin podle inscenace Business Insider říká, že díry by mohly být "evolučním zbytkem rybích žáber".

Pokud patříte k těm, kteří je mají, nemusíte se bát. Nemají tendenci způsobovat problémy. Nejpravděpodobnější je, že se do nich může dostat infekce, ale to lze snadno léčit antibiotiky. Občas se však vyžaduje chirurgický zákrok k odstranění sinusu.

Je váš přítel romantik, nebo sexuální ďábel? Odpověď vám poskytnou jeho UŠI
Bude vám nevěrný? Pravdu zjistíte z BARVY OČÍ

Autor: mk

Diskuze