Příšery
Zdroj: YouTube.com
Boj se boj!

Nejzáhadnější tvorové světa: Tyhle bestie byste určitě potkat nechtěli!

Na naší planetě stále žije množství záhadných tvorů, o kterých prakticky nic nevíme. Když se náhodou podaří některého z nich vyfotit či nafilmovat, vždy to způsobí senzaci.

Portál topky.sk sestavil přehled pěti nejpodivnějších bytostí, jejichž původ se dosud nepodařilo objasnit. Pokud se něco podobného povedlo vyfotit nebo natočit i vám, pošlete nám své záběry na zpravy@nova.cz.

Skřítek v Africe

Loni v létě narazili turisté v africké Namibii na strašidelného tvora, který připomínal skřítka. Byl vysoký necelý metr a měl velké špičaté uši a dlouhé drápy. Lovci na něj vystřelili, poté troll utekl do lesa. Později ho vypátrali a zastřelili, protože na ně zaútočil.

Panamské monstrum

V roce 2009 narazila parta teenagerů při panamském městě Cerro Azul na neznámého tvora. Zabili ho a odnesli úřadům k prozkoumání. Odborníci tvrdí, že by mohlo jít o bezsrstého lenochoda.

Megačerv na Islandu

V islandském jezeře Lagarfjot údajně žije neznámé stvoření, které měří více než 15 metrů a místní obyvatelé ho nazývají Lagarfljotsormurinn. Loni se ho podařilo natočit jistému kameramanovi, jak plaval mezi kusy ledu. Mnozí však o pravosti videa pochybují.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Děti na procházce vyděsil záhadný tvor z jeskyně! Ubily ho klackem

Bigfoot v Ohiu

 V dubnu 2012 nafilmoval mladý motorkář během jízdy legendárního tvora, kterému se říká Bigfoot. Video zachycuje primáta pokrytého černou srstí, jak se prohání po lese v Ohiu. Zda ale opravdu jedná o mýtické stvoření, není jasné.

Louisianská příšera

V americké Louisianě zachytila automatická kamera tajuplnou kreaturu, která připomíná napůl člověka a napůl zvíře. Autor záznamu odmítl jakoukoliv dodatečnou manipulaci s obrazem a tvrdí, že video je pravé.

 

ZÁHADNÉ VIDEO: Podmořská příšera, mimozemšťan nebo mořská panna?

10 největších nevysvětlitelných záhad

 

Autor: pul, tn.cz/kos

Diskuze