Prásk.tv

Obří evropský festival: Zazářil Sheeran, přijede i SuperStar ze Slovenska

Sziget Festival si za 26 let své existence získal tisíce zájemců. Jedna z největších hudebních událostí v Evropě, konkrétně v maďarské Budapešti, začala 7. srpna a potrvá až do 13. srpna. Během týdne diváci mohou zhlédnout přes dva a půl tisíce nejrůznějších koncertů, divadel a dalších kulturních akcí. Hvězdou úvodního večera byl zpěvák Ed Sheeran.

Sziget Festival si v Evropě jen těžko bude hledat konkurenci. Má totiž pořádný rozpočet, který dokáže využít do poslední koruny. Kromě hudebních koncertů představuje lákadlo pro návštěvníky i divadlo nebo cirkus.

Hned první den dostal publikum do kolen Ed Sheeran. Během celého týdne se na pódiu vystřídají i další veliké hvězdy jako Foo Fighters, stále populárnější Twenty One Pilots, Franz Ferdinand nebo Florence and the Machine.

Pro Čechy i Slováky je příjemným překvapením Celeste Buckinghamová & King Shaolin. Ty uslyšíte 12. srpna na Ibis presents Europe stage, a to ve 23 hodin. Celeste můžete znát z Česko Slovenské SuperStar, které se účastnila v roce 2011. 

Sziget Festival je jeden z největších hudebních festivalů v Evropě. Funguje už od roku 1993. Vůbec první ročník se jmenoval Diáksziget (ostrov studentů) a od roku 2002 už ho známe jen jako Sziget Festival.

Co si určitě zabalit na festival?
S dětmi na festival? Pozor na 5 častých chyb, které jim ubližují

Autor: Han

Diskuze