Arya Permana - 1
Zdroj: Profimedia / Youtube
Hrůza!

Nejtlustší chlapec na světě málem zemřel: Neuvěříte, kolik vážil v 10 letech!

Dvanáctiletý chlapec byl nejtlustším na světě a od smrti ho dělil už jen malý krůček. Když mu bylo 10, měl opravdu šílenou váhu. To už je ale naštěstí minulost. Teď zhubl a nikdo by ho nepoznal.

3 fotky
Arya Permana (12) z Jávy ve svých deseti letech vážil šílených 200 kilogramů. To je opravdu šokující váha! Býval nejtěžším chlapcem na světě. To už je naštěstí ale minulost!

"Když se narodil, vážil sotva tři kila, což je úplně normální. Nikdy jsme si nemysleli, že bude obézní. Když mu byly dva roky, byli jsme dokonce pyšní na to, že je větší než jeho vrstevníci," vzpomíná na minulost jeho matka Rokayah.

Později Arya ale pořádně přibral. Snědl toho víc, než dokázalo jeho tělo spálit. Pořád měl hlad a jeho spotřeba byla čím dál tím vyšší. Brzy začaly problémy s dýcháním i pohybem. Rodiče se o něj začali bát a tak se rozhodli, že s jeho stavem musí něco udělat dřív, než bude pozdě.

I když mu rodiče zmenšili denní dávky jídla, Arya stále nehubl. Musel podstoupit resekci žaludku. Za tři týdny byl lehčí o 19 kilo, což byl skvělý výsledek. Následně hubl dál. Jeho hmotnost se ustálila na 121 kilech, což je oproti předchozím 200 velký pokrok. Stále je to však hodně a možná ho čeká ještě další operace. nyní už se Arya může alespoň postavit na nohy a pohybovat se. Chodí do školy a snaží se sportovat.

Autor: mk

Diskuze