Nejstarší matka na světě
Zdroj: TN.cz
Prásk.tv

Nejstarší rodiče na světě? Žena (74) z Indie porodila zdravá dvojčata!

Čtyřiasedmdesátiletá žena z Indie porodila zdravá dvojčata. S manželem (78) se roky pokoušeli otěhotnět, pomohlo jim až umělé oplodnění. Podle indických médií se tak zřejmě stali nejstaršími rodiči na světě.

Erramatti Mangayammová ze státu Ándhrapradéš je podle lékaře vzácným případem, protože i přes pokročilý věk proběhlo celé těhotenství zcela bez komplikací a zdravotních problémů. Doktor Sanakajály Umašankara řekl médiím, že otěhotněla na první pokus umělého oplodnění a celou dobu byla pod dohledem lékařů. Holčičky se narodily císařským řezem.

 

Žena otěhotněla 25 let poté, co prodělala menopauzu. K umělému oplodnění lékař použil vajíčko dárkyně a sperma osmasedmdesátiletého manžela. K zákroku se inspirovala u své pětapadesátileté sousedky, která díky umělému oplodnění také otěhotněla.

Pár měl svatbu v roce 1962 a od té doby se marně pokoušel založit rodinu. Žena vystřídala řadu lékařů a nemocnic, nikdy se jí však nepodařilo otěhotnět. K umělému oplodnění se manželé rozhodli i přes svůj pokročilý věk, protože si chtěli splnit sen o rodině.

 

Stejným způsobem otěhotněla i čtyřiašedesátiletá žena ze severního Španělska, která v roce 2017 úspěšně porodila zdravá dvojčata. I když si těhotenství přála, o své první dítě se špatně starala. Dokonce jí bylo odebráno z péče! Více najdete ZDE.
 

Autor: mik TN.cz

Diskuze