Volby 2017 - 1
Zdroj: TV Nova
Volby 2017

Nejdelší kontinuální vysílání v historii zpravodajství TV Nova již dnes od 13.00 hodin!

V pátek ve 14.00 se voličům otevřely volební místnosti a začaly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Skupina Nova letos přináší nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii, volební pokrytí mohli diváci sledovat již od začátku října. V sobotu 21. října ve 13.00, zahájí Nova své historicky nejdelší kontinuální zpravodajské vysílání.

Bezmála osmihodinové živé vysílání z volebního studia skončí se závěrečnou znělkou Televizních novin po vyhlášení výsledků. Volebním studiem provedou moderátoři Rey Koranteng, Michaela Šmídová a Markéta Fialová. Diváci se mohou těšit na rozhovory se zajímavými hosty a významnými politiky, přímé přenosy z volebních štábů i z volebních místností a originální reportáže. Novinkou bude speciální volební grafika a především tzv. systém volební projekce.

„Volební projekce se běžně používají po celém světě. My tento systém použijeme jako první televize v České republice. Systém pro odhad výsledků připravujeme ve spolupráci s renomovaným ústavem STEM a firmou STEM/MARK,“ říká Michal Kratochvíl, vedoucí publicistiky skupiny Nova.

„Systém volební projekce umožní z průběžných výsledků velmi rychlý odhad konečného výsledku voleb. Díky odborným odhadům a příslušným datovým projekcím budeme schopni velmi rychle a přesně odhadnout konečný výsledek voleb, a to z velmi malého procenta sečtených volebních okrsků,“ říká Jan Hartl, zakladatel a předseda správní rady ústavu STEM a firmy STEM/MARK. První volební projekce s odbornými odhady by mohly být prezentovány již kolem 15. hodiny.

Díky podrobné interaktivní mapě napojené na všechny volební okrsky diváci budou moci sledovat výsledky voleb nejen ve velkých městech, ale také v malých obcích či konkrétních ulicích.

Speciální volební vysílání začíná zítra ve 13.00 hodin na TV Nova. Komplexní volební servis bude zajišťovat i zpravodajský portál TN.cz.

Autor: niž

Diskuze