David Bowie - 4
Zdroj: isifa.com
Upřímnou soustrast!

Nečekaně zemřela britská hudební legenda. Nikdo ani netušil, že je nemocný!

Extravagantní, novátorský, povoláním renesanční bytost z jiného světa. Ve věku 69 let nečekaně odešel hudební revolucionář David Bowie (†69). Za britského zpěváka, herce a autora smutní celý svět.

David Bowie se proslavil jako zpěvák. Jeho alba byla pokaždé jiná, stejně jako jeho image, jeho účesy, masky i oblečení. Uznávaly ho největší hvězdy, s většinou z nich spolupracoval. Nahrál společné písně s Freddiem Mercurym, Mickem Jaggerem nebo Bobem Geldofdem.

Teatrálním pojetím hudby však směřoval vždy k filmu, kde se také prosadil. Spolupracoval například s Davidem Lynchem na legendárním seriuálu Twin Peaks, z jeho rolí vynikly Pilát pontský ve Scorseseho Posledním pokušení Krista nebo Andy Warhol ve Schnabelově Basquiatovi.

V posledních letech bylo o Bowiem méně slyšet. I když tento pátek ještě stihl vydat své poslední album Blackstar. Přitom jeho první, Space Oddity, vyšlo před neuvěřitelnými 46 lety. Následovaly další a další.

Deset let měl problémy se srdcem, příznaky onemocnění, kvůli kterému šel před 11 lety na operaci, se poprvé projevily ten samý rok při koncertu v Praze, který kvůli srdeční slabosti nedokončil. Po zásahu chirurgů se musel šetřit, takže naživo naposledy vystoupil v roce 2006 na charitativním koncertu v New Yorku. Od té doby pracoval pouze ve studiu.

Srdce však údajně nestálo za jeho nečekaným úmrtím. Podle oficiálního prohlášení svých blízkých bojoval 18 měsíců s rakovinou. Jen se o nemoci nešířil na veřejnosti. Zemřel v pondělí, dva dny po narozeninnách, obklopen svou rodinou.

Autor: pul

Diskuze