Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Měla by se rozdělit?

NEČEKANÁ ZPRÁVA pro Ester Ledeckou: Dostane, co si zaslouží!

Zlatá olympionička Ester Ledecká (23) se díky svému výkonu stala miláčkem národa. Jak to ale vypadá, její fantastický úspěch bude i po finanční stránce nakonec oceněn více, než sama myslela!

5 fotek
Čeští medailisté z letošních zimních olympijských her v Koreji, včetně snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké, dostanou za získané medaile vyšší odměny, než bylo původně v plánu. Tak rozhodl Český olympijský výbor.

„Ty částky se týkají i olympiády, která proběhla. Samozřejmě to chceme držet i dál,“ potvrdil podle deníku Aha! informaci ministr školství Robert Plaga. Má to ale jeden háček. zatímco samotní sportovci dostanou více, jejich realizační týmy nedostanou nic. Bude tak jen na sportovcích, jestli se s nimi rozdělí nebo ne.

Ester Ledecká měla původně za své dvě zlaté medaile získat 3,5 milionu korun. Nakonec ale dostane 4,8 milionů! Pokud tedy bude chtít, vydělá na změně 1,3 milionu. Jenže otázkou zůstává, jak by se na to tvářil její realizační tým, který touto změnou přišel o 1,2 milionu. Pokud by tedy snowboardistka chtěla, aby tým dostal původní částku, se kterou nejspíš počítal, získala by na změně jenom 100 tisíc korun. Ale tak co, lepší než nic... Ester jistě učiní to nejlepší rozhodnutí, jak naložit se získanými penězi!
 

Autor: bin

Diskuze