Sponka
Zdroj: Twitter
Poznají se na ulici

NEČEKANÁ SYMBOLIKA: Proč teď lidé nosí na klopě spínací špendlíky? Odpověď je šokující!

Některých gest si ani nevšimneme, pro jiné však mohou mít zásadní význam. Na internetu vznikají skupiny, které nabádají k nošení spínacích špendlíků viditelně na oděvu. Proč?

10 fotek
Ve Velké Británii začalo obrovské množství lidí nosit na klopách spínací špendlíky. Důvod je jednoduchý – mají představovat symbolickou podporu imigrantům. Od chvíle, kdy byl odhlasován (byť na těsno) odchod Velké Británie z EU, se totiž rapidně zvedla vlna nenávisti proti přistěhovalcům, a to i těm, kteří v zemi žijí dlouhodobě.

Sociální média zaplavila vlna fotografií lidí se spínacími špendlíky na oděvu, obrázky byly často doplněny hashtagy jako #youarewelcomehere (jste tady vítáni) nebo #HopeNotHate (naděje, ne nenávist). Otázka je, kolik lidí chce skutečně vyjádřit podporu, a kolik z nich se jich pouze "svezlo" na módní vlně podobné přebarvování profilových fotek po teroristických útocích.

Iniciátorka celé akce, Allison, která na internetu vystupuje jako Miss pommery 1926, je Američanka žijící v Londýně - nemohla proto v referendu hlasovat. Zneklidnil ji ale nárůst nenávisti vůči přistěhovalcům, proto s tímto nápadem přišla. A proč zrovna spínací špendlík? Protože v angličtině se řekne „safety pin“ a „safety“ znamená „bezpečí“. Aby přistěhovalci věděli, že jsou tu stále lidé, kteří chtějí, aby si zde připadali v bezpečí. Navíc spínací špendlík má doma prakticky každý.


ČTĚTE TAKÉ:

NASA varuje: Nebezpečné černé díry jsou mnohem blíže Zemi!


 

Autor: mkr

Diskuze