Skluzavka
Zdroj: Profimedia
Pro dobrotu na žebrotu...

VAROVÁNÍ: Jezdíte na skluzavce s dítětem na klíně? Už nikdy to nedělejte!

Bojíte se, že vaše dítě nezvládne sjet skluzavku samo, a tak si ho posadíte na klín a sklouznete se s ním? Už to nikdy nedělejte, varují odborníci! Proč?

Vědci z American Academy of Pediatrics dělali výzkum a zjistili, že jízda na skluzavce s dítětem na klíně je daleko nebezpečnější, než by se mohlo leckomu zdát. Když jedete spolu s dítětem, riskujete, že si zlomí nohu nebo utrpí jiná zranění.

Mezi roky 2002 až 2015 se v Americe zranilo na skluzavce přes 352 tisíc dětí ve věku do šesti let. Nejčastějším zraněním byla zlomenina nohy, ke které došlo tak, že se noha dítěte zachytila o okraj skluzavky, stočila se dozadu a následně i zlomila. Nejčastěji se tak stalo u batolat mezi 12 a 23 měsíci, která si rodiče často dávají právě na klín.

Nevěříte a říkate si, jak je to možné? Důležitým faktorem se stává váha. Děti většinou váží málo, a proto tato zranění nejsou tak častá. I kdyby se jejich noha ve skluzavce zachytila, nemusí se stát nic vážného, protože síla jejich pohybu není tak intenzivní, vysvětluje na webu goodhousekeeping.com vedoucí celého výzkumu profesor a pediatr Charles Jennissen. Nicméně když si dáte své dítě na klín, vaše síla je daleko větší, a tím pádem i síla pohybu, varuje odborník.

Autor: misp

Diskuze