Nebezpečná aplikace - 1
Zdroj: Profimedia / Prásk.tv
Pozor!

Nebezpečná aplikace na se šíří světem: POZOR, nestahovat! Raději ji nahlaste

Čas od času se na internetu objeví pochybné aplikace pro mobilní telefony, které byste raději neměli stahovat. A není výjimkou, že jsou dostupné i na Google Play.

3 fotky
Některé škodlivé aplikace v sobě mají škodlivý kód a jiné se zase uživatele snaží připravit například o osobní údaje.

Aktuálně se na Google Play vyskytuje například aplikace s názvem Featured Wallpaper, vydaná 17. listopadu 2017, která je dokonce propagována na sociálních sítích. Možná vám na ni na Instagramu už někdy reklama vyskočila.

Aplikace se od uživatelů snaží vytahovat peníze pomocí mnoha reklam, ale co je nejhorší, chce od uživatele až nadměrné množství povolení. vyžaduje přístup k vašim SMS zprávám a jejich odesílání, k fotkám a dalším médiím a souborům, ke stavu a identitě zařízení, informacím o WiFi připojení, informace o hovorech a identifikátorům zařízení.

Jakmile si tuto aplikaci nainstalujete, získá například vaše telefonní číslo a dokáže za vás dokonce poslat SMS zprávu. To byste asi nechtěli, že? jakmile na ni tedy narazíte, vůbec ji neinstalujte, raději ji nahlaste! Nadělá více škody, než užitku.

Po rozkliknutí informací o ochraně osobních údajů u této aplikace se dostanete na stránku, se ukáže jen nápis "Stránka nenalezena". Lidé z redakce androidportal.zoznam.sk dokonce aplikaci zkusili zapnout. vyskočila jim reklama a následně po nich chtěla potvrzení o odeslání placené SMS. Nic jiného aplikace nedělá! Pokud si tedy myslíte, že si pomocí ní vytvoříte skvělé pozadí, jste na omylu.

Chcete si ušetřit drahocenný čas? Pak vyzkoušejte tyto APLIKACE
5 praktických mobilních aplikací, které potěší váš žaludek

Autor: mk

Diskuze