Dvouhlavý žralok - 1
Zdroj: National Geographic
Z toho mrazí...

RYBÍ MUTANT: Rybář vylovil rybu, která vás svým zjevem opravdu vyděsí! Jak je tohle možné?

V moři bylo nalezeno skutečně podivné stvoření. Tentokrát není řeč o Lochneské příšeře, ale velkém predátorovi, který v této podobě nemá obdoby! Podívejte se na zmutovanou rybu.

3 fotky
Je to vůbec možné? Ano je! V severozápadním Mexiku byl nalezen dvouhlavý žralok! Jednalo se o žraloka modravého, který je nebezpečný predátor. Dosahuje až čtyř metrů.

Vznik dvojčat objasnil pro National Geographic místní odborník."Studie dokázala, že dvojčata vznikla poté, co byl v mořích severozápadního Mexika nalezen nejvyšší počet dvouhlavých embryí. Ta vznikají nejčastěji při teplotě nad 50 ° C.“. řekl místní vědec. Dvouhlavá miminka žraloků nejsou žádnou novinkou. Podobná byla nalezena na pobřeží Floridy a v Indickém oceánu. Spoustě lidem připadají roztomilí. Díky jejich mutaci jsou méně děsiví.

Jak se jim ale plave? Odpověď je - špatně. Špatně se orientují v prostoru, nejsou nebezpeční a nedovedou se sladit. Proto umírají v nízkém věku a jsou prakticky odkázáni na smrt.

Je to obrovská škoda. Jedná se o opravdu krásné živočichy. Doufejme, že budou aspoň inspirovat k natočení dalšího dílu slavného filmu Čelisti.

Autor: Beat

Diskuze