Prásk.tv

Navždy četníkem: Louis de Funès má vlastní muzeum

Podle francouzských průzkumů je nejoblíbenějším hercem od roku 1968. Během života si zahrál více než 130 filmových rolí, ale nejvíce se veřejnosti zaryl do paměti jako svérázný četník. Ve středu by Louis de Funès oslavil 105. narozeniny, a tak mu Francouzi otevřeli obří muzeum, kde se o něm dozvíte snad úplně všechno.

4 fotky
Mimiku a gestikulaci měl nezaměnitelnou. Louis de Funès byl zkrátka svéráz. Tedy alespoň ve filmu. V muzeu, které se otevřelo ve městě Saint-Raphaël, se ale dozvíte, čím vším se živil, než se z něho definitivně stal mrmlající četník ve filmech Četník ze Saint Tropez, Četník v New Yorku či Četník ve výslužbě.

Málokdo totiž ví, že v mládí byl kabaretním pianistou a ve volném čase holdoval zahrádkaření. Muzeu se podařilo nashromáždit až 350 artefaktů z jeho osobního života – jedná se o videoklipy, vzpomínky, dopisy, osobní snímky, ale i rekvizity z filmů.

Jeho cesta ke slávě byla dlouhá a trnitá. Zpočátku ho nikdo nebral vážné. Kritika ho začala uznávat až v jeho 44 letech, kdy ho zaregistrovala ve hře Oskar.

Kromě četníka si zahrál i v několika filmech o Fantomasovi, Senzačních prázdninách či Velkém flámu. Muzeum má zhruba 400 metrů čtverečních a reflektuje opravdu jeho celý život. Ve středu by bylo Louisovi de Funèsovi 105 let. Zemřel v roce 1983 na zámku Clermont.

Francouzi chtějí vypadat dobře, ale cvičení moc nedají
Jaké to je chodit s cizincem? Takto vyjadřují lásku Italové, Francouzi nebo Němci

Autor: Han

Diskuze