Vítězný oblouk se ztopořeným penisem - 1
Zdroj: Profimedia
To je síla!

Návštěvníci parku jsou znechuceni: Číhá tam na ně bizarní sexuální objekt! FOTO

Do uměleckého parku v belgických Antverpách byla nainstalována socha muže s názvem "Vítězný oblouk". Netrvalo dlouho a stala předmětem rozporů a diskusí. Až ji uvidíte, okamžitě pochopíte proč!

Socha muže, která se objevila v uměleckém parku v belgických Antverpách vyvolala vlnu diskusí a mnoho lidí pobouřila. Muž je zakloněn dozadu, jakoby dělal most. Čeho se nelze nevšimnout, je jeho obrovský ztopořený penis.

Do parku chodí i mnoho dětí, kterým jejich rodiče jen ztěžka dokáží vysvětlit, co socha zobrazuje. Není tedy vidu, že budí vlnu nevole! Tento bizarní umělecký kousek s genitáliemi vytvořenými z plastelíny patří Middelheimskému muzeu sochařství a je součástí výstavy nazvané "antverpské baroko 2018: Rubens inspiruje", která začíná v červnu a je věnována tvoření barokního malíře Petra Paula Rubense.

"Chápu, že nahá těla vyvolávají mezi lidmi rozruch. V naší sbírce jich máme poměrně hodně, ale jde většinou o ženská těla. Ta očividně pohoršují veřejnost méně, než ta mužská," uvedla ředitelka muzea Sara Weyns.

Muzeum se nakonec rozhodlo, že do parku umístí několik značení, která budou návštěvníky před sochou varovat a oni se jí tak budou moci vyhnout.

Autor: mk

Diskuze