Vztah jako z pohádky
Zdroj: Twitter
Jde to

Jak mít pohádkový vztah na celý život? Známe jediný způsob, kterým toho dosáhnete!

Pohádkovou lásku by si chtěl prožít nejspíš každý z nás. Jak už to tak ale bývá, princ na bílém koni nepřijel a ani princezna už ve věži dávno na záchranu nečeká. Jak tedy na dlouho trvající lásku jako z romantických příběhů?

Počáteční žár a vášeň pomalu vyhasínají, po nějakém čase se z původně roztomilých vlastností stávají nervy drásající zlozvyky, přitažlivost partnera je tatam a vám zbydou jen výčitky, proč jste do takového vztahu vůbec šli. To je lehce pesimistický závěr vztahu, ale rozhodně ne neobvyklý. Řešení máte přitom přímo před nosem.

Když vás po nějaké době navštíví podobné nemilé myšlenky, nesmíte se jim poddávat. Z těchto myšlenek si totiž každý utváříme vlastní příběhy, ve kterých náš partner není zrovna oním princem na hřbetu královského bělouše. Mnoho chyb ve vztahu pak začneme vidět zejména jako důsledek partnerova zanedbávání. Nemá na mě čas, nezajímá se o mě, je to sobec. Jenže lidé mnohdy vidí jen to, co vidět chtějí.

Pokud tedy chcete uchránit váš vztah před krachem, musíte si vytvořit nové příběhy. V těch je třeba pohlédnout na věc z jiných úhlů. Příběhy, které si v hlavě vytváříme, totiž odráží také naše emoce a vztahy. A nikdy není pozdě napsat si úplně nový příběh. Ať už začnete hledat chyby i na sobě nebo zvažovat situaci okolo vás, říkejte si hlavně věci, které váš vztah podpoří. Tak málo stačí k vašemu „A žili spolu šťastně až na věky".

Autor: ryn

Diskuze