Mars
Zdroj: Profimedia
Copak tam našli tentokrát?

NASA zveřejnila zlomový objev: Na Marsu byl v minulosti život!

Americká vesmírná sonda Curiosity našlo na Marsu stopy dávného života! NASA to oznámila na své poslední tiskové konferenci.

Dlouhodobý výzkum na Marsu odhalil nové skutečnosti. Na Marsu byl s největší pravděpodobností v minulosti život! Odborníci se jednoznačně shodli na tom, že objevení prastarých stop organických látek je velmi zásadním krokem pro hledání života na Marsu.

Curiosity nalezla na povrchu Marsu stopy po benzenu, toluenu, thiofenu a dokonce i propanu a butanu. tyto organické látky jsou brány jako stavební kameny života. „Pravděpodobnost, že se během budoucích misích najdou známky dávného života, pokud tam život byl, se tím zvýšila,“ uvedl Ashwin Vasavada z Laboratoře proudového pohonu NASA.

Kosmická sonda také odhalila kolísání množství metanu v atmosféře. Odborníci se proto domnívají, že i to je náznakem života na Marsu. Metan v atmosféře Země totiž pochází především z rostlin a živočichů... Pokud byste ale čekali objev mimozemských bytostí, tak to by asi museli vědci z NASA zapátrat o kousek dál než jen na Marsu.
 

Autor: bin

Diskuze