Asteroidy
Zdroj: Profimedia
Času dost...

NASA varuje: Přímo k Zemi se řítí obrovský asteroid! Známe přesný den katastrofy

Ano, je to tak. NASA přišla s novým prohlášením o blížícím se asteroidu, který vypadá, že nejspíš zasáhne Zemi. Ovšem den, kdy to má nastat, váš nejspíš trochu zaskočí...

Vypadá to, že americká vládní agentura NASA opět děsí lidstvo jeho vlastním zánikem. Přišli totiž s prohlášením, že ve vesmíru vysledovali nový asteroid, který podle svého směru letu zasáhne Zemi. Což by mohlo mít pro planetu zničující důsledky.

Podle amerického Daily Star už experti připravují plán nesoucí název HAMMER, což se na jednu stranu dá patrně záměrně přeložit jako kladivo, ovšem v tomto případě to znamená především zkratku z anglického Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response, jehož cílem je asteroid zlikvidovat. Mise HAMMER v podstatě znamená vyslání atomové bomby proti asteroidu.

A kdy že přesně to má nastat? Pro současné lidstvo je tady patrně dobrá zpráva. Podle propočtů odborníků by se totiž měl asteroid objevit v nebezpečné vzdálenost od Země konkrétně 21. září 2135, což je vlastně téměř přesně za 117 let. Jediný, kdo se tak má šanci toho ze současného obyvatelstva dožít, jsou nejspíš novorozenci. Třeba za sto let bude už úmrtnost po stovce celkem běžnou délkou záležitostí.

Autor: bin

Diskuze