Alyssa Carson - 1
Zdroj: oficiální zdroj / facebook.com
Mladá astronautka

NASA připravuje tuto dívku, aby se stala prvním člověkem na Marsu. Ještě jí nebylo ani 18 let! FOTO

12. 7. 2018

Zatímco někteří z nás o cestování do vesmíru mohou jen snít, pro jednu dívku se to brzy stane skutečnou realitou. Je jí teprve 17 let a NASA už ji připravuje na výlet na Mars.

15 fotek
Alyssa Carson je 17letá dívka z Baton Rouge z Louisiany, kterou NASA trénuje, aby se stala astronautkou. Jejím snem je být první osobou na Marsu. Snaží se ze všech sil, aby se mohla zúčastnit první mise na Mars v roce 2033.

Tahle dívka má vše, co potřebuje, aby se tam dostala. Je to první osoba, která dokončila program NASA Passport tím, že prošla všech 14 návštěvních center NASA. Navíc je Alyssa také nejmladší osobou, která má být přijata, aby absolvovala akademii Advanced Possum, která oficiálně uděluje certifikát, že jste připraveni na to, vyletět do vesmíru a být astronautem.

Kromě výcviku astronautů studuje všechny své školní předměty ve čtyřech jazycích (angličtina, čínština, francouzština a španělština). Alyssa si dobře uvědomuje, že se nemůže vdát a založit rodinu, ale chápe to a je odhodlaná vše odložit, aby dosáhla svého snu.

Kromě všech studií a výcviku je Carson také veřejným mluvčím. Jejím cílem je zvýšit zájem o průzkum vesmíru, stejně jako povzbudit každého, aby šel za svými sny.

Autor: mk

Diskuze