Děti narozené v létě
Zdroj: Profimedia
Ach to roční období...

ODHALENO: Narodilo se vaše dítě v létě? Pak vás čekají tyto problémy!

Maminky dětí narozených v letních měsících si asi oddychly, že nemusely svá miminka po porodu složitě navlékat do zimního oblečení. Pár dost nepříjemných nevýhod u těchto dětí údajně ale přeci jen existuje. Nyní to potvrzují odborníci.

Podle odborníků děti, které se narodily v létě (tedy do 31. srpna), mají vůči svým spolužákům ve škole obrovskou nevýhodu. Díky tomu, že jsou o rok mladší, bývají často duševně o rok zpátky oproti dětem, které se narodily 1. září a později. O dlouhodobém výzkumu na toto téma informovaly Britské listy.

V této skupině se podle vědců nacházejí i převážně děti, které mají problémy s učením nebo chováním. Důvodem je to, že jdou do školy dříve než jejich „vrstevníci”. Věkový rozdíl se může projevit v soustředění i jazykových dovednostech.

Jsou tedy podzimní děti chytřejší? Ne, jen jsou často o téměř rok napřed. Mnozí rodiče právě proto nechávají své děti ve školce o rok déle, protože se bojí, že by množství nových povinností ve škole nezvládly.

Samotné datum ale podle některých učitelů nic neznamená. „Někdy mám ve třídě prvňáky narozené v srpnu, kteří patří k nejlepším. Kdyby dostali odklad, byla by to škoda. Nudili by se ve školce a potom i v první třídě ve škole,“ řekla Lidovým novinám učitelka Dana Rejlová, která má za sebou třicetiletou praxi.
 

Autor: veh

Diskuze