Ulice střílečka
Zdroj: Nova.cz
Brrrrr!

NAPĚTÍ A STRACH: V Ulici se střílelo! Jedna z nejoblíbenějších postav skončila v tratolišti krve

Dlouhé minuty napětí a strachu, výstřel a tupý pád na zem jedné z hlavních postav... Takové bude úterý v seriálu Ulice. Scéna jako z akčního filmu a v hlavních rolích Rosťa Novák alias Jáchym a Tomáš Dastlík coby Martin Maléř.

8 fotek
Takové pozdvižení Ulice ještě nezažila. V hospodě U Henryho se střílelo a obětí je jedna z nejoblíbenějších postav seriálu, Martin Maléř, který se připletl do rány zoufalému Jáchymovi. Natáčení akční scény patřilo k nejnáročnějším vůbec, a to nejen kvůli přítomnosti policie, záchranných složek a zásahové jednotky.

Perné chvilky si prožili hlavní aktéři. “Točilo se to celý den a já jsem většinu toho času ležel v tratolišti umělé krve. Asi čtyři hodiny jsem se prakticky nemohl hnout, byl jsem promočený od krve, byla mi zima a po pár hodinách jsem už ani necítil nohy,” vzpomíná Tomáš Dastlík. Kromě těla ale musel kočírovat i psychiku. “Zvláštní je, že čím tragičtější scéna se točí, tím víc se vám chce smát. Všichni se nade mnou tragicky skláněli, tvářili se útrpně a já jsem měl co dělat, abych nevyprskl smíchy, když jsme to točili třeba popáté,” vypráví s úsměvem představitel Martina Maléře.

Klíčovou úlohu této scény ztvárnila i Malvína Pachlová alias barmanka Šárka. “Bylo to náročné pro nás pro všechny. Byli jsme hysteričtí, plakali, třásli se strachy. Samotná střelba se točila na několik etap. Nejprve výstřel, pak Martinův pád k zemi a nakonec chvíle, kdy Tomáš ležel v litrech umělé krve a já se ho snažila udržet při vědomí,” popisuje náročné natáčení půvabná herečka. “Přemýšlela jsem, jak bych se zachovala, kdybych byla svědkem střelby v reálném životě, ale vlastně si to neumím vůbec představit. To asi člověk nemůže předvídat, jak by se v tak vypjaté situaci zachoval,” myslí si Pachlová.

Jako ve skutečnosti

Nic se nesmělo podcenit, a tak aby akční scéna, během které došlo ke střelbě, vypadala co nejreálněji, byl samotnému natáčení přítomný odborný poradce Radek Bukolský, který má s podobnými zásahy bohaté zkušenosti. “Na místo jako první přijede běžná policejní hlídka, která prověří prostor, zjistí další skutečnosti, zajistí místo, aby nedošlo k dalším ztrátám na životech, zajistí záchrannou službu, která odvádí svoji práci, a nakonec přijíždí zásahová jednotka, která místo vyčistí a připraví ho dalším složkám,” popisuje průběh akční scény Bukolský. Radil také s tím, jak by měla vypadat oběť po takovémto útoku. “Řešili jsme střelné zranění, to, jak by měla vypadat rána a jaké množství krve by z ní mělo vytékat zepředu i zezadu, i to, jak by mělo po takovém útoku vypadat místo neštěstí,” prozradil Bukolský.

Autor: niž

Diskuze