Novinka na olympiádě
Zdroj: oficiální zdroj
Mají štěstí!

Průlom v Olympijských hrách! Představí se na olympiádě konečně i videohry?

Hraní počítačových her je čím dál více oblíbené, hlavně u mladé generace. Na světě dokonce probíhají různé turnaje. Nadšencům teď svitla naděje, že se jejich závislost stane součástí Olympijských her...

Předseda organizačního výboru a bývalý úspěšný kanoista Tony Estanguet v rozhovoru pro agenturu AP uvedl, že kvůli tomu chce jednat s Mezinárodním olympijským výborem a zástupci tzv. esportů. Esporty se příští rok představí na asijských hrách a dokonce od roku 2022 jsou zařazeny mezi medailové disciplíny!

„Nechci od začátku říkat ne, to na olympiádu nepatří. Mladé to zajímá, tak proč se na to nepodívat a nepotkat se s nimi. Abychom pochopili, proč je to tak populární,“ řekl Estanguet.
A není se čemu divit, loňské mistrovství světa ve hře League of Legends sledovalo přes internet 43 milionů fanoušků a mezi hráče bylo na odměnách rozděleno 6,7 milionů dolarů.

Programem pro olympiádu ve Francii se bude MOV zabývat poprvé v roce 2019 a konečné rozhodnutí o jeho přesné podobě padne po hrách v Tokiu v roce 2020.

 

Autor: veh

Diskuze