Keziah Daum - 1
Zdroj: Twitter
Oděvní zločin?

Dívku obvinili z rasismu kvůli maturitním šatům, které si oblékla! FOTO

Vybrat si šaty na maturitní ples, není žádná sranda. Každá dívka chce na tento významný den vypadat skvěle a půvabně, proto je výběr velmi důležitý. Co je ale špatně na šatech Američanky Keziah Daum?

4 fotky
Keziah při nakupování šatů na maturitní ples si asi moc neuvědomovala, že by mohl její výběr šatů někoho pohoršit nebo dokonce urazit. Nechtěně si vybrala tradiční čínské šaty qipao.

Dívka na internetu zveřejnila fotky v šatech z jejího maturitního plesu. Během chvíle se na ní strhla lavina negativních komentářů, které byly především od lidí asijského původu. Většina komentářů byla na stejné bázi a to, že není součástí asijské historie, a že Keziah o ní ani nic neví. „Tyhle šaty nejsou módní doplněk, ale mají za sebou obrovskou historii, kterou ani neznáš,“ píše jedna z uživatelek pod fotku.

Ale i mezi negativními komentáři se našlo pár, který dívku hájí. „Ty šaty jsou krásné a tobě to moc sluší,“ komentuje zase jiná uživatelka. Pro South China Morning Post se Keziah vyjádřila takto: „Je mi líto, že jsem někoho urazila. To nikdy nebylo mým záměrem, tyto šaty se mi jednoduše líbily a já jsem pyšná, že jsem na sobě mohla mít něco tak krásného.“

Autor: nat

Diskuze