Házení kytice jako zlý sen

Chtějí se vdát za každou cenu: Na svatbě došlo k pořádné bitvě o kytici!

Svatební prstýnky, vypouštění holubů, zametání střepů, polévka z jednoho talíře a takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Mezi svatební zvyky patří i házení kytice, který se na svatbě ve Vladikavzkazu stal bojem o čest.

Na většině svateb se drží tradice házení kytice. Tradice pramení už ze středověku, kdy na místo drahých pugétů nevěsty odhazovaly například svazek česneků. Cílem této „soutěže“ je, aby ta slečna, které se podaří kytici chytit, stála v brzké době také před oltářem. Jelikož je nevěsta u házení otočená, je to pouze na nich, které se podaří květiny „ulovit“.

Na této ruské svatbě se pro dvě ženy stal tento legrační zvyk spíše bitvou. Na videu nelze přehlédnout, že si snad tyto ženy přišly jen pro potvrzení své svatby. Tradice se strhla v nevídané. I přes zpestření svatebního dne nevěsta neztrácela hlavu a náramně se bavila.

Během chvíle se dvě svatebčanky doslova válely po zemi a nastal boj. Z krásné svatební kytice po chvíli nezbylo skoro nic, jen všude kolem létaly květy a listy. Jak už to v každém souboji bývá, jedna strana musí zvítězit. Poté, co se jedné ze soupeřek podařilo získat kytici, nastal konec představení a obě by se za svoje představení mohly alespoň zastydět. Video přinesl Youtube kanál UK News. 

Autor: ad

Diskuze