Rodina našla poklad na půdě - 1
Zdroj: Profimedia
Paráda!

Na půdě našli poklad a v krabici od bot ho donesli odborníkům: Vydražil se za 410 milionů!

Rodinka na půdě venkovského domu našla hotový poklad - starožitnou čínskou vázu! Když ji donesli odborníkům, byli v šoku, jakou má cenu!

Jistá francouzská rodina úplnou náhodou objevila starožitnou čínskou vázu na půdě venkovského domu. Za více než 410 400 000 korun ji v úterý vydražili v Paříži. Informovala o tom agentura DPA, která se odvolává na prohlášení aukční společnosti Sothebyĺs.

Porcelánové dílo vyzdobené malbou s motivem země, jejíž součástí jsou jeleni a jeřáby, pochází z éry čínského císaře Čchien-lunga, jež vládl v 18. století. Vyrobena bylo údajně v císařských dílnách města Ťing-te-čen. V současnosti je známá jen jedna další váza podobného tvaru a stylu. Ta je uchovávána v pařížském Guimetově muzeu asijského umění.

Rodina přinesla vázu v krabici od bot přímo do pařížské pobočky Sothebyĺs. Neměli ani tušení, jaký poklad našli. Experti následně zjistili vysokou hodnotu předmětu, který pravděpodobně jeden z předků rodiny koupil koncem 19. století v Paříži. Prarodiče prodávajícího zdědily vázu od strýce, který zemřel v roce 1947.

Autor: mk

Diskuze