Princ Harry a Meghan Markle - 1
Zdroj: Profimedia
A důvod?

Na královskou svatbu Harryho a Meghan nebyl pozvaný žádný Čech! Může za to tenhle trapas?

Už v sobotu se ve Windsoru uskuteční dlouho očekávaná svatba prince Harryho (33) a Meghan Markle (36). Z České republiky ale tentokrát nikdo pozvaný nebyl!

6 fotek
Když se v roce 2011 událo svatba Williama (35) a Kate Middleton (36), byl na ni za Českou republiku pozván tehdejší velvyslanec a bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla Michael Žantovský (69). Letos ale nikam nepojede!

„Pan velvyslanec nejde, svatba bude v užším kruhu, než byla svatba Williama a Kate, tudíž jsme pozvání ani nedostali,“ vysvětlila Blesku mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Nebýt toho, že Harry a Meghan mají opravdu svatbu v užším kruhu přátel a známých, než je u královských rodin obvyklé, někoho by mohlo napadnout, že za nedoručenou pozvánkou pro zástupce České republiky stojí například ne úplně povedený svatební dar, který byl věnován Williamovi a Kate. Ti tehdy dostali koně, bělouše Favory Alta XXI z Národního hřebčína v Kladrubech. Jenže toho si dodnes nevyzvedli...

„Je pěkný, nemá chyb. Ale ten dar je trapas,“ varoval již v roce 2011 chovatel anglických plnokrevníků Ludvík Hess v reakci pro iDnes.cz, kterého Williamova manželka Kate poprosila, aby hřebce prohlédl a pak ji informoval. Největším problémem zkrátka bylo, že šlo o živý dar, a tak je kůň dodnes ve stejném hřebčíně, kde si ho Kate s Williamem měli vyzvednout a odvézt do Británie.
 

Autor: bin

Diskuze