Prásk.tv

Na hrad s pejskem můžete. V Polsku je pro něj připravená školka

Pokud jste majitelem domácího mazlíčka a chcete navštívit hrad v Malborku v severním Polsku, doma ho nechávat nemusíte. Přímo tam totiž provozují psí školku, kde bude o vašeho čtyřnohého miláčka dobře postaráno.

Majitelé psů často zůstávají doma nebo cestují tak, aby byla cesta zpět, co nejkratší. Teď už ale nemusí. Hrad v Malborku teď mohou s klidem navštívit i pejskaři. Pro jejich miláčky je tam totiž k dispozici psí školka, kde se o vaše čtyřnohé kamarády skvěle postarají. Strávit tam mohou až šest hodin. Jedinou podmínkou je koupit si speciální vstupenku.

„Vytvořili jsme pro psy skvělé podmínky. Jsou zde připravené veliké klece. Dříve sloužily pro psy, kteří hlídali hrad. Dnes už je tu nemáme, tak jsme klece využili jinak. Každý pes během hlídání dostane vodu a jistě využije i výběh o 15 metrech čtverečních,“ řekla Beata Stawarska, zástupkyně ředitele muzea na hradě Malbork.

Možnost si od mazlíčka odpočinout majitelé vítají. „Byli jsme velmi příjemně překvapeni. Myslela jsem si, že manžel bude se psem stát venku a později se prohodíme,“ svěřila se jedna návštěvnice. Na hradě Malbork ale dokázali, že to tak být nemusí. Stačí mít moderní přístup.

Život ve městě stresuje i vašeho psa, pozor na to
10 důvodů, proč je pes lepší než chlap

Autor: Han

Diskuze