Detektiv - 1
Zdroj: Twitter
Zvládnete to?

Jak je na tom vaše logické uvažování? Podívejte se pořádně na obrázek a vyřešte krádež!

Myslíte si o sobě, že máte dobré logické myšlení a mohli byste konkurovat kdejakému detektivovi? Připravili jsme si pro vás jednoduchý test, který prověří vaše uvažování a schopnosti. Troufnete si na to?

Zločin se stal během Štědrého večera, kdy se každý snaží být se svými nejbližšími. Policejní inspektor se dostavil k domu, na který si stěžoval soused. Otevřel mu ospalý muž. Inspektor mu byl odhodlaný prohledat byt, protože soused tvrdil, že byl během Štědrého večera u něj doma a zpíval s jeho rodinou vánoční písničky u krásně rozsvíceného stromečku. Mezitím se měl muž, jemuž byt patří, vloupat do sousedova bytu a ukrást mu drahocenné věci.

Muž se bránil, že to je lež. Minulý večer ani nebyl doma! On i jeho rodina byli slavit u přátel. Vydali se k nim časně a sotva stihli ozdobit stromek. Domů se pak vrátili pozdě a hned šli spát. V prohledání bytu detektivovi ale bránit nebude. Inspektor však řekl, že to už nebude potřeba, protože už nyní ví, že soused lže. Otázka na vás tedy zní: Jak to zjistil? Podívejte se pořádně na obrázek!

Pokud stále nevíte, tak vám to prozradíme. Na vánočním stromu totiž chybí žárovka. Takže jak spěchali k přátelům, nestihli ani ověřit, jestli stromek svítí, a nestihli ani zapojit světýlka do zásuvky. Je tedy jasné, že soused u rozsvíceného stromečku zpívat nemohl a příběh si vymyslel. Přišli jste na to?

Autor: Beat

Diskuze