Risperdal - 1
Zdroj: Profimedia
Lék Risperdal
Prásk.tv

Muži po léku narostla ňadra! Na společnosti vysoudil 8 miliard dolarů

Američan vysoudil na společnosti Johnson & Johnson několik miliard za to, že mu po užívání jednoho z léků začala růst ňadra. Není to ale ojedinělý případ, ve spojení s lékem čelí farmaceutická společnost několika žalobám.

Nyní šestadvacetiletý Nicholas Murray zřejmě může slavit, filadelfská porota mu přisoudila odškodnění v astronomické výši osmi miliard dolarů, tedy asi 188 miliard korun, za vedlejší účinky léku Risperdal, který začal v roce 2003 užívat po diagnóze autismu. O případu informoval portál BBC.


Soud uznal, že společnost nedostatečně informovala o možných vedlejších účincích léku. "Pobočka Janssen společnosti Johnoson & Johnson upřednostnila zisk před pacienty," prohlásil Murrayho advokát. Podle odborníků, které portál BBC oslovil, může rozsudek znamenat vysoké odškodné i v dalších soudních přích v souvislosti s Risperdalem.


Johnoson & Johnson se hodlá odvolat, rozsudek označila za silně nepřiměřený. Společnost očekává zmírnění rozsudku, soud podle ní jejímu právnímu týmu neumožnil přednést klíčový důkaz.


Risperdal je primárně určený na léčení schizofrenie a bipolární poruchy, lékaři jej ale mohou legálně předepisovat i v případě jiných nemocí, pokud to uznají za vhodné.

 

Velká prsa: radost nebo prokletí?
Pět největších mýtů o prsou

Autor: rod Prásk.tv

Diskuze