Lev
Zdroj: YouTube.com
Tady jde o život?!

VIDEO: Lvice se přiblížila k troufalému muži a hned po něm skočila! Z toho jde mráz po zádech

Muž jménem Kevin Richardson má jako zoolog velmi kladný vztah ke zvířatům. Jsou ale situace, které mohou být v přítomnosti predátora opravdu nebezpečné. On to tak ale nevidí...

Například když po muži skočí na pohled krvežíznivá lvice, zdá se, že v ten moment je jeho život u konce. Ta chtěla jen dokázat, jak ho má ráda. Když byla totiž ještě malé mládě, Kevin ji adoptoval a staral se o ní společně ještě s jednou lvicí. Tihle tvorové bývají většinou odsuzováni kvůli své agresivitě, ale opak je pravdou. Lvi dokážou být velmi milující tvorové.

"Meg a Amy jsou pro mě jako spřízněné duše, jsou jako lidé - můžete se setkat s mnoha lidmi v životě, ale je tu jen velmi málo takových, s nimiž se bezvýhradně spojíte," přiznává láskyplně Kevin. Není obvyklé, že mají lvi tak blízký vztah ke svým adoptivním rodičům.

Kevin nezískal svou přezdívku "zaříkávač lvů" jen tak náhodou. Specializuje se na práci s velkými šelmami, zvláště pak se lvy. To vše obnáší i to, že mezi nimi spí, hraje si s jejich mláďaty nebo se s nimi koupe v řece. Ani on se však nevyhnul několika vážným úrazům. Právě ty ho přiměly k respektu před těmito víceméně divokými zvířaty. V současné době pracuje v přírodní rezervaci "Lion Whisperer" poblíž Johannesburgu.

Autor: veh

Diskuze