Muž zvracel krev - 3
Zdroj: Profimedia
Komplikovaná záchrana

Muž z Havířova zvracel krev: V nemocnici ho odmítli ošetřit! napsala na facebook šokovaná partnerka

Muž měl na Silvestra podezření, že mu praskl žaludeční vřed. Když s partnerkou spěchal do nemocnice, ani jeden nečekal, co bude následovat. Ošetření se tam nedočkali!

Prasklý žaludeční vřed rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Když muž z havířova začal zvracet krev, ylo jasné, že potřebuje okamžitou pomoc. „Nechtěli jsme volat záchranku, protože jsme věděli, že sami tam budeme dříve,“ řekla pro denik.cz partnerka Anna Kawková. V nemocnici je ale čekal šok. Pohotovost v nemocnici byla uzavřena, protože soukromí praktičtí lékaři často odmítají sloužit na pohotovosti. pacienti jsou pak posíláni na pohotovost do jiných nemocnic, obvykle do Karviné a Ostravy.

V tomto případě byl ale podle Anny problém jinde. Byli prý odmítnuti proto, že u sebe muž neměl doklady. „Když jsme přijeli do nemocnice, popisovali jsme sestře, že partner doma třikrát nebo čtyřikrát zvracel krev. Několikrát jsme to opakovali. Řekli jsme, že v tom spěchu jsme doma zapomněli doklady. Sestra řekla, že se zeptá paní doktorky, ale paní doktorka jen vzkázala, že musíme jet do Ostravy. Pak zavřeli dveře a my museli hledat pomoc jinde,“ popsala rozhořčeně Anna.

Jenže to celou situaci jenom zhoršilo. „Vzali jsme si taxíka, zajeli domů pro doklady a pak jsme spěchali do nemocnice v Ostravě. Jenže cestou se zdravotní stav přítele zhoršil. Opět začal zvracet krev. Taxikář zastavil a volal okamžitě záchranku. U pneuservisu na Rudné v Šenově pak záchranáři partnera přeložili do sanitky a vezli do špitálu, kde se konečně dočkal pomoci,“ popsala dramatické chvíle Kawková. I když vše dobře dopadlo, na pohoršení z přístupu nemocnice to nic nezměnilo. S příběhem se svěřila na Facebooku, kde to způsobilo velké pozdvižení. K příběhu totiž přidala i fotku oblečení svého partnera, které je celé od krve.

Ministerstvo zdravotnictví chce po incidentu stanovit jasná pravidla v poskytování pohotovostních služeb, aby se podobné případy neopakovaly. Podle tvrzení hejtmana pro zdravotnictví Martina Gebauera se mohlo zrovna v tomto konkrétním případě stát, že lékařka byla v daný okamžik pracovně vytížená a případ v tu chvíli nevypadal tak akutně.


 

Autor: bin

Diskuze