Muž vyrobil iPhone
Zdroj: YouTube.com
Domácí výroba

VIDEO: Chcete ušetřit a vyrobit si vlastní iPhone? Tento muž vám ukáže, jak na to!

Pokaždé, když spatří světlo světa nová verze iPhonu, jejich milovníci si tyto události nenechávají ujít. Jenže s každým dalším vylepšením a vychytávkou roste také cena. To se nelíbilo inženýrovi Scotty Allenovi a vyrobil si proto vlastní, funkční a levný telefon. A stačili mu jen čtyři součástky z Číny!

Scotty Allen je amerických softwarový inženýr. A také dobrodruh, výrobce a hacker, jak tvrdí na svých stránkách. Vyrobil totiž (skoro)nový iPhone 16GB 6S, který sestavil pomocí čtyř základních a hlavně levných součástek, které nakoupil na trzích v Číně.

A jaké to ty čtyři základní součástky byly? Důležitý je zadní kovový kryt, který bude držet telefon. Na trhu existují desítky, ne-li stovky kovových krytů na iPhone a Android, stačí vybrat jen ten nejvhodnější typ. Dále to je baterie a deska obsahující procesor a paměť. A také samozřejmě displej, který už byl trochu složitější oříšek, aby správně pasoval do celého telefonu. LCD deska a podsvícení už byla jen třešnička za celém díle.

I přes pár drobných problémů, kterou několikaměsíční výroba s sebou přinášela, se vědci nakonec podařilo sestavit svůj vlastní iPhone. A nemůže si ho vynachválit, prý funguje perfektně! „Nevěděl jsem na začátku, jestli se mi to vůbec podaří sestavit. Hodně jsem se naučil o opravách a modernizacích telefonů v Číně. Domnívám se, že s pomocí návodu by každý s trochou trpělivosti zvládnul sestavit svůj vlastní přístroj.“ A co si myslíte o tom vy? Šikovný nápad, jak ušetřit!

Autor: ham

Diskuze