Muž si pozval domu více než 100 lidí - 1
Zdroj: Boredpanda / facebook
Šlechetný čin

Muž si domů pozval už přes 100 cizích lidí. Měl k tomu smutný důvod

Muž z Dánska si domů pozval přes 100 lidí! A ani je neznal. Navíc to neudělal jednou, ale naopak to dělá s chutí a pravidelně. Proboha, proč? Tohle vás nenapadne.

7 fotek
Napadlo vás někdy pozvat si domů někoho cizího? Asi ne. A už vůbec ne rovnou více jak sto lidí v průběhu několika měsíců. Tenhle muž to ale udělal. A proč? Když se dozvěděl, že podle statistik se více než 200 tisíc Dánů cítí často osaměle, rozhodl se s tím něco udělat.

„V prosinci roku 2016 jsem založil bezplatnou celonárodní síť peer-to-peer v Dánsku, kde osamělí lidé mohou najít nové přátele a třeba i někoho, s kým by se mohli dát dohromady. Abychom pomohli novým členům se začlenit do kolektivu, každý týden je zvu do svého domova na večeři a menší večírek,“ uvedl pro web Boredpanda.com.

Jenže brzo pochopil, že pořádání večírků sám finančně neutáhne, a tak musel svůj přístup trochu změnit a požádat členy, aby se na financování těchto setkání také podíleli. Díky němu se desítky a možná i stovky Dánů necítí už osaměle, našli si nové přátelé, nebo dokonce i osudovou lásku. Klobouk dolů za nápad!

Autor: bin

Diskuze