Starší pár
Zdroj: Profimedia
Nešťastný případ

Muž se rád líbal se svou ženou. Skrze jeho knír se nakazila a zemřela!

Šedesátiletý John Carey pracoval v automobilce, kterou nyní žaluje za to, že způsobila smrt jeho manželky! Do vlasů, vousů a oblečení se mu totiž dostaly části azbestu.

Angličan John Carey pracoval v letech 1973 až 1979 automobilce Vauxhall Motors. Se svou ženou Lydií se poznal v roce 1976. Od té doby podle něj vdechovala azbestové částečky, které se zachytily na jeho vlasech, vousech a oblečení!

Lydia v listopadu zemřela na rakovinu plic. Podle Johna to způsobil právě azbest. "Celý ten čas, co byli manželi, se velmi často objímali a líbali. Částečky azbestu měl můj klient všude. Byl doslova v zajetí azbestu, dokud ho neobjala žena a nepřenesla je na sebe," uvedl Johnův advokát John-Paul Swoboda.

John nyní žádá odškodné ve výši jednoho milionu liber. Automobilka však tvrdí, že jejich bývalý zaměstnanec nebyl vystaven nebezpečnému množství azbestu. A také vyvrací, že by přenášel částečky azbestu na svém oblečení domů. Veškeré práce s azbestem byly dle zástupce firmy prováděny zkušenými experty. Navíc společnost zajistila program na mytí pracovních kombinéz zaměstnanců po práci s azbestem.

Johnův právník na to však reagoval tím, že služby na speciální mytí pracovních oděvů byly zpoplatněny. Proto Lydia raději myla manželů pracovní oděv doma. John totiž pracoval s muži, kteří odstraňovali nebo nanášeli azbest na potrubí a také s muži, kteří jej zpracovávali na pastu.

John trvá na tom, že firma své zaměstnance na nebezpečí azbestu nijak neupozornila. Nenabídla jim dokonce ani adekvátní pracovní vybavení, díky kterému by byli v bezpečí. Právník Vauxhall Motors Paul Bleasdale argumentuje, že je nutné prošetřit i jiné možné příčiny Lyiiny smrti. Navíc se podle něj John s asbestem setkal během své práce jen velmi minimálně.

Autor: mk

Diskuze