Nathan Hrdlicka - 1
Zdroj: Profimedia
Malá velká láska

VZÁCNÉ: Muž se narodil bez důležité části lidského těla! Lékaři nemají pro anomálii ani název

Nathan Hrdlicka (34) ze Santa Fe z Nového Mexika se narodil se vzácným defektem. Tuto anomálii má pouhých 25 lidí na celém světě. Smutný úděl jej však netrápí, protože i přes své postižení má krásnou mladší přítelkyni Chelsey (19).

4 fotky
Nathan Hrdlicka je jeden z 25 lidí na celém světě, jenž se narodili s koleny přímo pod kyčelními kostmi. Měří pouhý metr a 37 centimetrů. Onemocnění se přesně nazývá PFFD typu D a je to vzácný nedědičný defekt postihující pánev a proximální část stehenní kosti. Laicky se dá říct, že chybí jak hlavice stehenní kosti, tak i samotná kost je silně zkrácená. V tomto případě oboustranně. Sám osobně to bere s nadhledem: „Je pouze 25 lidí na celém světě, kteří mají stejné postižení. To mi dává pocit jedinečnosti."

Na druhou stranu jeho stav mu přináší bolesti a málokdy může jít na procházku, tak jak bych chtěl. Rád se prochází v lese, ale má slabší vytrvalost, a pak se cítí vyčerpaný. Naštěstí svůj nelehký úděl snáší lépe, a to díky své o 15 let mladší přítelkyni Chelsey Stuart. Ta sice zpočátku vnímala výšku jako „problém", ale naučila se ho brát takový, jaký je, takže i s jeho hendikepem.

„Mé postižení je něco, co mě nedefinuje," tvrdí Nathan. A láska byla nakonec silnější, než nějaké pochyby. Všichni z okolí vidí, jak jsou šťastní. „Trvalo spoustu času, abychom zjistili, co funguje, co ne, ale nakonec nám to vše klape. Chelsey mě emočně velmi podporuje, jako nikdo nikdy předtím v životě," pěje chválu na mladší lásku zamilovaný Nathan, který díky ní získal nový smysl života.
 

Autor: ham

Diskuze