Muž našel kufřík s penězi
Zdroj: Twitter
To se někdo má

Muž našel kufřík plný peněz a zlata a odnesl ho na policii. Co ho teď čeká?

Tato událost je jen příkladem toho, že dobří lidé, kteří mají slušné vychování, stále ještě existují. V berlínské čtvrti Neukölln našel jeden muž pod stromem, kde si lidé zamykají kola, kufřík, po jehož otevření zůstal jako opařený!

V kufříku se totiž ukrývalo obrovské bohatství – dohromady v něm leželo 33,5 tisíc eur (873 tisíc korun). 3 500 eur bylo v bankovkách a dále zde bylo 22 zlatých cihliček v hodnotě 30 tisíc eur. Přesto se muž nenechal zlákat a s kufříkem běžel rovnou na policii.

Policisté během následujících dní vypátrali skutečného vlastníka kufříku, který uvedl, že kufřík zapomněl ve stresu vedle kola, které si zamykal. Možná ho tam ale nechal schválně pro někoho, s kým obchodoval, a nálezce mu tak vyfoukl kšeft. To už se ale můžeme jen domýšlet...

Jisté je, že se nálezce může těšit na 3–5 % z hodnoty nalezeného předmětu, protože takový je v Německu zákon. Ovšem na dalších 10 % mají dle zákona nárok německé úřady. I tak jsou to ale pro nálezce snadno vydělané peníze. Lepší než nic, co říkáte?

Autor: niž

Diskuze