Jamie Perryman - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Dřina se vyplatí

Muž byl tak tlustý, že si nemohl ani hrát se synem: Pak zhubl 57 kilo a je z něj velký fešák!

Jamie Perryman (40) trpěl úzkostí ze své tloušťky. Vážil šílených 160 kilo. Po narození syna si však uvědomil svá omezení a lámalo mu to srdce. Synek rostl a běhal, ovšem Jamie mu nestačil. Tehdy si uvědomil, že by se sebou měl něco konečně začít dělat!

6 fotek
Nejvíce se bál smrti a že si nebude moci se synem hrát. To ho motivovalo natolik, že je z něj dnes aktivní sportovec a ke sportu vede i svého 6 letého synka. Když Jamieho strach vrcholil, přestal jíst své oblíbené jídlo - hranolky s majonézou. Ale to nestačilo, a tak jednoho dne nabral odvahu a přihlásil se do speciálního programu pro obézní, kde celkem shodil 57 kg. Nejprve 19 kg za první čtyři roky a zbylých 38 kg dokonce za posledních 18 měsíců.

Všechno to začalo na střední škole. Každý rok přibíral 6 kg. "Začal jsem si uvědomovat, že pokud to takto půjde dál, dříve či později mi hrozí smrt. Ale neuměl jsem to zastavit," přiznává. Ještě více se vše vymklo kontrole, když jeho žena Philippa (37) otěhotněla a potratila. "V roce 2009 jsem byl nejtěžší," přiznává otec rodiny, který pracuje jako kriminalista. "Potom však manželka otěhotněla podruhé a nám se narodil synek Hanley."

A tehdy teprve viděl, jak moc ho jeho tělo omezuje. "Mé dítě rostlo, a když se synek začal hýbat, chodit, musel jsem si přiznat, že to není už jen můj problém, ale bude to mít obrovský vliv i na jeho život. Nemohl jsem si s ním hrát, jak bych chtěl. Vzpomněl jsem si, že sám jsem jako dítě velmi miloval sport, a lámalo mi srdce, že si s ním nezahraju fotbal nebo tenis, nebo nedám malé závody v běhu, " vypráví.

Jednoho dne pocítil v rukou třes a museli ho odvést do nemocnice. Přinesli mu speciální sedadlo, neboť na běžné se nevešel. "Velmi jsem se styděl a tehdy jsem se rozhodl, že se změním a zhubnu," vzpomíná na zlomový okamžik. Do pozornosti se mu dostalo i Brazilské Jiu Jitsu, což je bojový sport podobný Judo. "Zní to jako fráze, ale opravdu mi tento sport změnil život," přiznává se tatínek. "Neboť cvičení kvůli hubnutí je jedna věc, ale cvičit to, co vás baví, je zcela jiné. Je to vášeň, která vás nepustí. " Dnes váží 95 kg, ale skončit s hubnutím nechce. Jiu Jitsu trénuje i se synkem.

Autor: mk

Diskuze