Muž na WC
Zdroj: Profimedia
Příšerné

Muž 3 dny trpěl zácpou a bolestmi břicha: Lékaři byli šokováni, jak extrémní následky to mělo!

Australan (53) trpěl velkou zácpou. Po třech dnech se rozhodl navštívit lékaře. Ti byli v šoku, když zjistili, jaké následky zacpaná střeva způsobila.

Australští lékaři se setkali s mimořádně ojedinělou diagnózou. Třiapadesátiletý muž zažíval extrémně silnou zácpu, až po nějaké době úplně ztratil cit v noze. Jeho fekálie v těle abnormální zatěžovaly tlusté střevo, které vyvíjelo tlak a způsobilo paralýzu nohy.

Jak je vidět na tomto případě, zácpa může být velmi nebezpečná. Pacient přišel na pohotovost s velkými bolestmi břicha. Lékařům sdělil, že to trvá už tři dny. Kromě toho mu také dost oteklo tělo. Nejpodivnější však na celé situaci bylo, že už den nedokázal vůbec hýbat nohou, která ho navíc bolela.

Noha neměla podle lékařů hmatatelný puls a na dotek byla studená. Lékaři zjistili, že příčinou jeho obtíží byla mimořádná zácpa střev. Vyšetření ukázalo, že trpí masivním lisováním stolice. Jeho fekálie vytvořili tlak na cévy v noze, což způsobilo ochrnutí. Muž musel okamžitě podstoupit operaci. "Pacientovi jsme během zákroku odstranili přibližně dva litry výkalů," uvedl šéf operačního týmu. Ještě dva týdny po operaci se nemohl Australan postavit na nohy.

Autor: mk

Diskuze