Yvonne Ridley - 1
Zdroj: Profimedia
Vymývání mozků?

Muslimka Hanka straší Čechy. Britská novinářka prožila podobné hrůzy, dnes hájí sebevražedné útoky!

Česká dívka Hana Humpálová (27) přežila dvouleté zajetí pákistánských bojovníků. Po návratu domů ale konvertovala k islámu a vzbudila vlnu strachu a obav. Podobný případ totiž zažila britská žurnalistka Yvonne Ridley (57)...

4 fotky
Zatímco Antonie Chrástecká, která trávila dva roky v zajetí společně s Hankou, žije dnes normálním životem jako dřív, druhá z dívek Hanka Humpálová vyprovokovala český národ tím, že po dvou letech v zajetí nakonec přijala islám.

Podobný případ se vyskytl v roce 2001 ve Velké Británii. Novinářka Yvonne Ridley se vydala pracovně do Afghánistánu, kde padla do zajetí tamních radikálů. Byla nucena k přijetí islámské víry, kterou odmítala. Ale po propuštění se sama rozhodla konvertovat. Začala veřejně podporovat sebevražedné útoky a rodnou zem označila za jednu z nejvíc nenáviděných států.

Podobnosti s Hančiným případem vzbuzují řadu rozporuplných názorů. Lidé na sociálních sítí projevují strach z jejího jednání. A nikdo se jim asi nemůže divit, protože současná situace v otázkách islámu je značně rozbouřená.
 

Autor: lor

Diskuze