Š
Zdroj: Profimedia
Velký chlípník

Mnich odstoupil z funkce: Čelí pořádně nechutnému obvinění!

Čínská policie začala vyšetřovat obvinění ze sexuálního obtěžování vůči jednomu z nejznámějších buddhistických mnichů v zemi.

Ve čtvrtek Státní úřad pro církevní záležitosti v Číně informoval o tom, že místní policie začala vyšetřovat obvinění ze sexuálního obtěžování vůči jednomu z nejznámějších buddhistických mnichů v zemi, Süe-čchenga.

Mnich čelí také pokárání od státem podporovaného Buddhistického sdružení pro podezření z "porušení buddhistických zásad". Süe-Čchenga obvinili ze zpronevěry a také z toho, že sexuálně obtěžoval jeptišky ze svého kláštera a požadoval od nich různé sexuální úkony.

Obvinění i svědectví mnichových údajných obětí byla zveřejněna na internetu, což v zemi vyvolalo veřejné pobouření a přitáhlo pozornost médií. Mnich obvinění popřel. Přesto však odstoupil z čela zmíněného Buddhistického sdružení.

Süe-čchengův klášter Lung-čchüan na severozápadním předměstí Pekingu je populární mezi vzdělanými Číňany, z nichž mnozí se vzdali svých dobře placených zaměstnání a zasvětili svůj život studiu náboženství.

Autor: mk

Diskuze