Joshua Sutcliffe - 7
Zdroj: facebook
Mlčeti zlato

Učitel řekl o hodině žákům zdánlivě nevinnou větu. Teď mu hrozí VÝPOVĚĎ!

Současná Západní společnost je schopná se přetrhnout, jen aby byla dostatečně „otevřená“, „liberální“ a „korektní“. Někdy to ale dochází do extrému. Své si o tom ví učitel matematiky z Anglie, který „nekorektně“ pochválil své studenty, a za to mu teď hrozí vyhazov z práce.

4 fotky
Byl to obyčejný školní den. Ve třídě zrovna probíhala hodina matematiky. Žáci dostali od svého lektora Joshua Sutcliffa (27) dost složitý úkol, na kterém měli pracovat ve dvojích. Když ale lektor chtěl pochválit dvojící, co dokončila úkol jako první, dostal se do maléru!

Proč? Je to kvůli zdánlivě neškodné větě, kterou pronesl: „Dobrá práce, děvčata!“. Záhy se ale zarazil a za svá slova se omluvil – jednou z „děvčat“ byla totiž transsexuální žákyně, která se považuje za chlapce, informuje Mirror. Lektor si naivně myslel, že omluvou tento incident skončí. Opak byl ale pravdou. Po několika dnech ho totiž základní škola v hrabství Oxfordshire suspendovala, protože matka žáka (žákyni?) podala formální stížnost. Navzdory tvrzení učitele, že šlo o nechtěnou chybu, může dostat výpověď. Mladý učitel navíc musel absolvovat slyšení před disciplinární komisí, během kterého se nesměl ani obhajovat.

Dle vlastních slov je v šoku z toho, jaké následky mělo jeho nechtěné přeřeknutí. Svou chybu vysvětluje tím, že pochází z věřící rodiny a sám je velice silně nábožensky založen. Proto je pro něj složité přijmout moderní pojetí transexuality a označovat studenta ženského pohlaví „chlapče“. Za svou chybu a morální ujmu se však opakovaně omluvil, i přesto ho ale čeká ještě několik jednání s disciplinární komisi, která rozhodne, zda učitel na škole zůstane.

Autor: Iri

Diskuze