Georgia Mclennan - 1
Zdroj: Instagram
To je hrůza!

Mladou ženu (24) začalo bolet na hrudi: Když lékaři zjistili příčinu, nechápali, že ještě žije!

Aktualizováno 27.3. 2018 12:10

Mladá zdravotní sestra z Austrálie Georgie McLennan (24) prožila těžké životní období. V roce 2016 jí na Silvestra začalo bolet na hrudníku a postupně se bolest rozšířila dál, do celého těla. Lékaři nehcápali, že ještě žije, když zjistili příčinu jejích obtíží.

7 fotek
Lékařům trvalo dlouho, než identifikovali příčinu. Podařilo se jim to až tehdy, když po třech měsících navštěvování nemocnice Georgie absolvovala pozitronovou emisní tomografii (PET). "Někdy jsem musela jít k lékaři i dvakrát týdně. Později mi řekl, že bolesti jsou pouze v mé hlavě. A pak najednou, když zjistili, že mám tělo plné tumorů, mysleli si, že dalšího víkendu se už nedožiju," říká zdravotní sestřička.

Diagnostikovali jí vzácnou formu rakoviny, tzv. Burkittův lymfom. Jde o zhoubný nádor vycházející z lymfatické tkáně, kdy nádorová mutace B lymfocytů napadá orgány a ty se začnou ve velkém množit. Tento druh rakoviny postihuje zejména děti v Africe.

Hematolog prý zpočátku vůbec nepředpokládal, že její nález bude lymfom. Pouze se jí totiž nafouklo břicho a vypadala jako těhotná. I přes strašlivou diagnózu se prý rozplakala pouze tehdy, když vše oznamovala rodičům. V těch měla během léčby velkou oporu.

Loni v srpnu absolvovala poslední, desáté kolo chemoterapie, ke které dostávala i speciální injekci do páteře. O své diagnóze vypráví, protože chce lidem dát vědět o této zákeřné a velmi vzácné fotmě rakoviny.

Autor: mk

Diskuze