Jennifer Hiles
Zdroj: Profimedia
Balonková Lady

Ženě voperovali do obličeje balonky se slanou vodou. Neuhodnete, proč to lékař udělal!

Jennifer Hiles (29) z Jižní Dakoty dlouhé roky bojovala s těžkou deformací obličeje, která se neustále zhoršovala. Lékaři si s ní dlouho nevěděli rady. Naštěstí vzácné a na životě ohrožující cévní onemocnění rozpoznali včas a mladou ženu zachránili - balonky se solným roztokem!

3 fotky
Mladá žena se narodila s obyčejným mateřským znaménkem na nose, kterému rodiče nevěnovali příliš velkou pozornost. A ani lékaři neshledávali nic nestandardního na znaménku a ujistili je, že léčba není nutná a samo to zmizí. Jenže znaménko nemizelo, ale naopak rostlo a otékalo. Dívce se na nose tvořily červené skvrny a přidalo se krvácení z nosu a z dásní. V pouhých osmi letech už měla obličej posetý obrovskými otoky a nateklými rty.

Bylo jasné, že tentokrát si dívčin stav vyžadoval urgetní zásah lékařů a čekala ji rozsáhlá procedůra vyšetření. Od laserových operací, přes krevní transfuzi a experimentální pokusy však nic nezabíralo. Jedno vyšetření ukázalo skutečný stav dívky. Zjistili, že trpí vzácným onemocněním tepen a cév, neboli arteriovenózní malformací, která při sebemenším zanedbání léčby může končit i smrtí pacienta.

Naštěstí doktoři zasáhli včas. Díky rychlé operaci, během níž jí na dlouhé dva měsíce umístili pod kůži obličeje balonky naplněné solným roztokem, ji zachránili život. Pokožka se zas rozšířila a dnes po vyjmutí balonků vypadá žena o mnoho lépe. „Nepotřebuji vypadat dokonale, stačí mi jen normálně," říká spokojeně. S tím nepochybně souhlasí i její mnažel Dustin, který jí byl po celou dobu oporou. A její dvě malé dcerky si konečně mohou užívat zdravou a spokojenou maminku doma.

 

Autor: ham

Diskuze