Cheyenne Amber West - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Tak to se nepovedlo

TO JE SMŮLA: Mladá matka nakoupila v obchodě velmi levnou elektroniku. Neuvěříte, za co ji policisté zatkli!

Američanka Cheyenne Amber West (25) z Floridy byla na nákupu v obchodě s elektronikou. Když udělala velmi laciný nákup, netušila, na jaký problém si naběhla... Tohle dělat se vážně nevyplácí!

Když mladá žena Cheyenne Amber West nakupovala se svou matkou v obchodním domě Walmart, do vozíku si naskládala notebook, ovládač k videohrám a další jiná zařízení. Jenže cena se jí zdála příliš vysoká a nechtěla se vzdát zboží jen tak. Než se vydala k samoobslužné kase, přelepila reálné cenovky za jiné, mnohem levnější. Výsledná suma činila 3,70 dolarů (cca 81 Kč) namísto reálné 1 825,50 dolarů (cca 40 tisíc Kč).

Jenže její vypečený plán se nakonec nepodařilo zrealizovat, protože žena nebyla dostatečně opatrná a všimnul si jí zaměstnanec ochranky, který na ni přivolal policii. Ta ji obvinila z krádeže, a tak žena byla po vzetí do vazby předvedena před soud, uvedl deník New York Post. Když byla tázána, proč tímto způsobem chtěla ukrást věci, vypověděla: „Počítač jsem chtěla pro manžela. A ostatní byly dárky pro syna, které si nemohu dovolit koupit."

Stejně tak byla vyslýchána její matka, ale ta nebyla z ničeho nakonec obviněna, i přesto že o počínání své dcery věděla. „Ano, věděla jsem o tom, že to má dcera dělá, ale neprošla s tím ven. Jen se snažila získat dárky pro syna." Nakonec aby její dcera nemusela nastoupit do vězení, byla za ní ochotna zaplatit kauci ve výši 3 tisíce dolarů (téměř 66 tisíc Kč) Cheyenne tak měla docela štěstí a zhruba za měsíc by měla být propuštěna.

Podle nedávné studie z Univerzity v Leicasteru ve Velké Británii jsou to právě samoobslužné pokladny, které se často stávají terčem zlodějů. Vyšlo najevo, že riziko je až dvojnásobné. Australská studie také zjistila, že třetina nakupujících právě krade za použití samoobslužných pokladen. Dr. Emeeline Taylor, která se podílela na průzkumu uvedla pro web MailOnline: „Lidé už dnes prostě nemají takový zájem si dávat věci do kapes kalhot nebo bund." Doufejme, že tento „zoufalý" čin ženu vyléčil natolik, že si najde jiný způsob, jak svým blízkým dělat radost.

Autor: ham

Diskuze