Belle Gibson - 3
Zdroj: Profimedia / facebook
Ukázkový hyenismus

Žena vydělala na vlastní rakovině přes 70 milionů korun! Pak odhalila děsivou skutečnost

Australská blogerka Belle Gibson (25) sdílela s fanoušky své trápení, když ji postihla rakovina mozku. Na základě toho chtěla pomoct ostatním se stejnou nemocí a začala vydělávat na metodách, které ji pak údajně zázračně uzdravily. Později ale musela s pravdou ven a ukázalo se, že je vše jinak!

4 fotky
Mladá žena Belle Gibson svým dojemným příběhem dokázala získat mnoho lidí. Zejména soucitu se jí dostalo od mladých žen, žadatelů o azyl či dokonce nemocných dětí. Vybudovala doslova impérium na sociální síti díky speciální aplikaci, napsala kuchařku a "vydělala" si tak 420 tisíc dolarů (cca 73 milionů korun). Dokonce se dušovala, že část svých zisků pošle i na charitu.

V její pohádce o tom, jak vyléčila rakovinu mozku Ájurvédskou medicínou, kyslíkovou terapií a bezlepkovou a vytříbenou dietou bez cukru se však začaly objevovat trhliny. Nakonec musela s pravdou ven. V roce 2016 se v interview pro australský magazín Woman´s Weekly se doznala: „Nic z toho není pravda."

Letos v březnu jí tak shledal soud v Melbourne vinnou z pětinásobného porušení zákona na ochranu spotřebitele. A ve čtvrtek byl vynesen závěrečný rozsudek, kterého se nezúčastnila. Soud však připustil, že mladá žena tomu možná opravdu věřila tomu co říká a trpěla bludy ohledně svého zdraví. Každopádně má z ostudy kabát a její pokuta ve výši 71 milionů korun bude dozajista velkým ponaučením, že si jen tak něco nevymyslí.

 

Autor: ham

Diskuze