Marek Vít o situaci v katalánsku
Zdroj: Profimedia

Mlácení lidí pro mě není normální, říká barcelonský Čech Marek Vít

"Co se stane, když se odloučej?" ptá se Marek Vít, který žije v Barceloně a již dlouhé roky se na sociálních sítích i společenských akcích prezentuje jako manažer tamního slavného fotbalového klubu. "Je to takové zvláštní, mě zajímá ten fotbal, ta pohoda a tohle je takový divný."

Podnikatel, který dres slavného klubu FC Barcelona snad nesundává ani ve sprše, se současnou katalánskou krizí velmi trápí. Svůj nesporný vliv na dění ve čtyřmilionové metropoli je mu nyní k ničemu, protestující davy ani policisté ostřelující voliče gumovými projektily mu nenaslouchají. A tak se omezuje na jediné - snaží se, aby jeho rodina zůstala stranou všeho dění a přemýšlí o svém klubu. Jaké to pro něj bude mít důsledky?

"Neříkám, že bych měl strach, ale před měsícem a půl se mi stalo to, bydlíme kousek od stadionu Barcelony, ale teď tam najeli do těch lidí a nehrálo se, odkládalo se. Je to takové zvláštní, mě zajímá ten fotbal, ta pohoda a tohle je takový divný," představil svou smělou vizi, jak by mohl v budoucnu vypadat barcelonský fotbal. "Budou hrát s nějakými katalánskými kluby? Nebo francouzkou ligu? To mi nedává smysl."

FC Barcelona má v kádru hned sedm hráčů, kteří jsou Katalánci. Ti to mají podle Víta v současné době velmi těžké. "Piqué odehrál zápas a pak se rozbrečel na kameru. Řekl, že je to těžké, když on má hrát fotbal před prázdným stadionem a ví, že támhle někde bijou lidi, že šli k volbám. Je to politika, no. Já politiku nesleduju. Mně to prostě vadí, jste toho součástí a je to smutné,“ pokračoval chytře svalovec, který dobře ví, jaké to je být u jednoho stolu s Neymarem nebo Lionelem Messim.

Marek Vít vidí situaci na severozápadě Španělska jasněji než většina Čechů a nebojí se poodkrýt budoucnost. Celý rozhovor s ním si poslechnětě ZDE.

Autor:

Diskuze