Lewis Hamilton - 1
Zdroj: Profimedia
Pořádně se zapotil

Lewis Hamilton prožil krušnou dovolenou v Řecku: Místo luxusu se topil po krk v odpadcích! VIDEO

10. 8. 2018

O tom, že je znečišťování planety obrovským globálním problémem, se přesvědčuje čím dál tím více lidí. Nedávno se k nim zařadil i jeden z nejznámějších závodníků na světě, jezdec Formule 1 Lewis Hamilton (33).

9 fotek
Britský pilot F1 Lewis Hamilton strávil dovolenou na řeckém ostrově Mykonos, který mu ukázal i svou stinnou stránku. V úterý Hamilton na sociálních sítích zveřejnil video, které si vysloužilo více pozornosti než všechna ostatní.

Čtyřnásobný mistr světa Formule 1 v něm ukázal, jak dvě hodiny sbíral plastový odpad na jedné z pláží na ostrově a velké korporace obvinil z toho, že se "zaměřují pouze na zisk". Ve videu také prohlásil, že znečištění moří a pláží je důsledkem toho, že lidé kupují a odhazují příliš plastu.

Láhve, žabky či dokonce dětské boty - to vše našel Hamilton na místě, kde se chtěl koupat. "Nacházím se jen na jednom z množství nádherných koutů světa, kde jsme narazili na tento nepořádek. Nemohli jsme tomu jen přihlížet, museli jsme něco udělat. My všichni musíme jednat, musíme přestat podporovat společnosti, které se slepě zaměřují jen na své zisky na účet naší nádherné planety a přírody. Prosím, nekupujte plasty. Prosím, vždy recyklujte, my všichni dokážeme svými každodenními činy dosáhnout velkého rozdílu!" uzavřel Hamilton, kterého na Facebooku sledují čtyři miliony lidí a na Instagramu téměř sedm.

Někteří fanoušci ho za jeho slova a činy chválili, ovšem našli se i tací, kteří mu vyčítali, že k jeho sponzorům patří firmy jako L'Oréal či Sony. "Když už říkáte celému světu, co dělat, možná byste měl udělat víc, než jen kritizovat ty, kteří vám dávají peníze do kapsy," napsal jeden z uživatelů.

"Kolik plastu vyprodukuje L'Oréal ročně? Víte, jeden z jeho hlavních sponzorů se slepě zaměřuje na zisk ...," doplnil další. Jiný se zas zeptal, kdy Hamilton přejde k Formuli E, kde se závodí s elektricky poháněnými vozy. "Miluji F1. Jsem Hamiltonovým velkým fanouškem. Ale nelíbí se mi toto jeho pokrytectví," znělo další vyjádření uživatele sociální sítě.

Pořád ale převažují ti, kteří Lewise chválí: "Strávil několik hodin úklidem nepořádku, který způsobila konzumní společnost. Nemusel se tomu věnovat, nemusel tu pláž čistit, ale on to udělal. Nezpůsobil ten problém, ale upozornil na to, co my lidé děláme planetě. A to je dobře, protože všichni jsme součástí tohoto problému," napsal jistý Christopher John Davies, s jehož názorem se ztotožnilo nejvíce lidí.

Autor: mk

Diskuze