Michal Viewegh
Zdroj: isifa.com
Michal Viewegh
Spisovatel po operaci srdce

Michal Viewegh má poškozený mozek: Už nikdy nenapíše knížku?!

Témata / Michal Viewegh

Zdravotní stav spisovatele Michala Viewegha se sice zlepšuje, je ale jasné, že pro známého spisovatele nebude jednoduché vrátit se zpátky do běžného života, natož toho profesního.

Poté, co měl před měsícem vážné potíže kvůli prasklé aortě, už se zotavuje na rehabilitační klinice v pražských Malvazinkách. Jeho knížky vycházejí v nákladech, o kterých se jiným spisovatelům ani nesní. Jestli ale ještě někdy napíše úspěšný román - nikdo v tuto chvíli netuší. Vše se událo v prosinci. Prasklou aortu mu operovali v pražském Ikemu.

Podle informací TV Nova šel Michal Viewegh 10. prosince běhat, jenže měl neléčený vysoký krevní tlak a to udělalo své. Naštěstí si stihl sám přivolat záchranku - a sám sobě tím zachránil život. Bezmála hodinu ho lékaři oživovali, než ho vůbec mohli operovat. Taková doba ale může být podle specialistů kritická.

"Ty následky vedou k postižení mozkových funkcí," sdělil TV Nova přednosta KAR FN Královské Vinohrady prof. Pachl.

Tři v háji

Přestože Michal Viewegh už chodí, mluví a poznává okolí, vyhráno nemá. Zrazuje ho zatím krátkodobá paměť, což nese špatně psychicky. "Je to důsledek hypoxie, nedostatku kyslíku, ten nedostatek přetrvával nějakou dobu," dodává prof. Pachl.

Podle odborníků je ale možné, že se Vieweghovi paměť postupně zlepší. Rehabilitovat bude minimálně do konce ledna, pak by měl být konečně po dvou měsících propuštěn domů. 

ČTĚTE TAKÉ:

Michal Viewegh po operaci: Stále leží připojený na přístrojích

Šok! Vieweghovi praskla srdeční aorta, čtyři hodiny ho operovali

Kdo chce vidět foto hambatého Jiřího Langmajera, rychle sem!

Autor: TV Nova, Prásk

Diskuze