Muž v pizzerii
Zdroj: Profimedia
Pro zákazníka nemilé?

Michal šel na oběd do pizzerie. Při pohledu na jídelní lístek zůstal v šoku!

Jaké překvapení bylo pro Michala z Bratislavy, když přišel do pizzerie ve Zvoleni a tam v jídelním lístku našel velmi nevšední vzkaz...

Národní rada Slovenské republiky schválila od 1. května letošního roku novým zákon v Zákoníku práce, ke kterému došlo v rámci novely. Od května totiž platí pro zaměstnance příplatky za práci v noci, o víkendu a ve svátcích.

A tak se zmiňovaná pizzerie rozhodla udělat si to po svém. Když zaměstnanci dostanou více peněz, oni zdraží. Pozor ale! Samozřejmě, že jen o víkendu a svátcích. Když tedy Michal přišel a chtěl si vybrat z jídelního lístku, překvapil ho vložený vzkaz, na kterém stálo, jak to teď od května bude s cenami.

„Vážení zákazníci, z důvodu zvýšení příplatků za práci přes svátky a víkendy si Vás dovolujeme upozornit, že jsme od 1. května 2018 nuceni zvýšit cenu našich služeb a jídla. Celková cena objednávky bude zvýšená o 15 %. Děkujeme za pochopení. Zvýšení cen platí jen o víkendech a svátcích,“ zněl vzkaz, který Michal poslal do redakce deníku Nový Čas.

Myslíte si, že je zdražování správné, aby pizzerie netratila, nebo měly zůstat ceny stejné a tento krok může zbytečně odradit potenciální návštěvníky?
 

Autor: bin

Diskuze